2007. december 25., kedd

December 7. - Suli VÉGE

Eljött az örömteli pillanat: végre leadjuk utolsó munkánkat is - 107 oldal lett a végeredmény. Ezzel befejeztük tevékenységünget az aalesundi főiskolán.


Pezsgővel és IGEN, LAZACCAL ünnepeltük a dicső pillanatot.




Majd sötétedés után ünnepélyesen elégettük a jegyzeteinket. Tetőpont: a Faschomsúle lausicc csodálatos hamuvá válása és a főiskola propaganda-kiadványának pusztulása :) - ezeket tapssal kísértük!

December 6. - határidő előtt egy nappal

Meló ezerrel (kb. a csoport fele bent volt rajtunk kívül), holnap végre leadjuk utolsó munkánkat - ezzel vége a sulinak hivatalosan is!!

Zene

Mindenki ismeri az érzést, mikor meghallgat egy számot és eszébe jut egy időszak, érzés, helyzet vagy valami hasonló okosság róla. 4 hónap alatt sok ilyet sikerült összegyűjteni. Segített az is, hogy kb. a második héten találtam egy 2.1-es hangfalszettet :)
.
Sok más bejegyzéshez hasonlóan, ezt is magamnak jegyzem le szerintem (bár a többiek is kötnek hozzájuk dolgokat ebben biztos vagyok (pl. szőke norvég lányunk és a Bob Sinclar, igaz?! :))) Legtöbbjük Lipp-es, vagy tanulós-háttérzenés. Két szám pedig: Blue States - Allies, The Killers - When you were young - valószínűleg mind a hatunknak ugyanazt jelenti egy darabig...


Filmek


Ha már a mozinál járunk, kitérek azokra a filmekre, amelyeket közösen néztünk többiekkel otthon - a laptop és az internet csodájának köszönhetően. Mindegyikhez fűződik valami...
.
The Simpsons Movie - első közös filmezésünk
Eurotrip - nem szerencsés olyan filmet nézni, amely valamelyik ország által elkövetett hibákat figuráz ki (különösen ha együtt nézed az adott országból érkezőkkel)
I now pronounce you Chuck and Larry - Mariann drága nevetése (földöntúli nyerítés) jut eszmbe
Inconvenient truth - ezzel készültünk rá a 3 napos vizsgára, hogyan hat a globális felmelegedés azokra a bizonyos halakra
Jackass 2 - Fruzsi biztosan sokáig fog emlékezni erre a filmre. Különösképpen azért, mivel letiltották a netről, miután észrevette a Paramount, hogy nem éppen legálisan töltötte le :D
Knocked up - gyenge vígjáték, valamelyik vizsga közbeni lazítás volt
Nightmare before Christmas - klasszikus rajzfilm - magyarok ismerkednek a közös filmezéssel
The Reaping - nagyjából _____-t értettem belőle, Mata testvérünk ugyanis jobbnak látta, ha portugál felirattal nézzük - I didnt understand shit, because it was english, wtih Portuguese subtitle :))
Requiem for a dream - nem kell bemutatni, nagy csend lett a film végén... és adott egy erős beszédtémát
Screwed - oslói kirándulásunk altatófilmje, DVD-n kölcsönöztük ki, másodszorra sikerült befejeznünk
Silence of the hambs - A báránysültek hallgatnak, nevetés garantált - Fruzsi alvása garantált
30 days of night - nekem tetszett. Agyatlan zombifilm ami egyedül izgalmas, többen nézve vicces. Könnyen elpoénkodható...
28 weeks later - ugyancsak zombifilm. Dávid napjait próbáltuk feldobni vele :P
Plane Dead - a címből minden épelméjű tudja már, hogy bizony ez nem egy klasszikus. Mindenesetre jókat derültünk. Történet: zombik jelennek meg egy repülőn, és ujuj nagyon izgultunk. Különösen amikor párduc, elefánt, és majom hangon üvöltöttek..
.

Nagyjából ennyi jutott eszembe. Azért még idesorolom a temérdek Simpsons-t amit közös kajálások közben néztünk, illetve az Úristen@menny.hu-t amit rongyosra néztünk.

December 2. - Mozi

Egy beadandó kivételével mindennel készen voltunk - mi is nagyon készen voltunk, ezért lazításképpen elindultunk megismerkedni a helyi(!) mozizási lehetőséggel (1db). Választásunk a Fűrész 4-re esett. Csodálatos film, a végére álmosabb voltam, mint Per óráin! Pedig ez nagy szó! De legalább érdekes volt maga a rituálé, ahogy elmennek a cserediákok filmezni :). A "mozi" meg... hát öö "antik".
.
A rendkívül komoly bejárat
.
A büfé
.
VIP vendégek
.

Fűtés a mesében - bár nem panaszkodhatunk, a végére elég jól belehelltük a termet...

2. magyar vacsi

Hajtás közepette lazítás. Ismét hivatalosak voltunk egy jó kis magyar vacsorára, ezúttal tojásosnokedli salátával. Igen! Ez is hiányzott, legalább, mint a rántotthús. Érezhetően enyhült a "mostismertükmegegymást" érzés és többet marhultunk :D. A képen éppen komolyak vagyunk! Remélem még találkozunk a jövőben (Aalesund-ban akár), igazán jófej társaság!


Fekete humor

Hát ez ilyen "no komment" kategória. A "med halal" sor kifejezetten érdekes... (med=val;vel szóval halállal készült pizza) Jó étvágyat!

2007. december 16., vasárnap

Itthon

Mostanra már mindenki (még az is akit nem érdekel) tudja, hogy hazaérkeztem.
Azért nem volt dec.1 óta bejegyzés, mert jóformán minden gondolatunk/cselekedetünk e körül forgott... Mindenesetre magam miatt (meg a 2 olvasóm miatt: anyu, apu) megírom azért az utolsó napokban történteket is.
És igen, imádom Magyarországot, de 1 nap alatt átlag 15-ször vágyom vissza a hidegebb éghajlatra...

2007. december 1., szombat

"Na én vótam aki a leveleteket feldíszítette és átitatta bűbájjal..."

Hát először is elmondanánk (Fruzsi, Genge), hogy statisztikázás közben ért minket a csapás!
Semmennyit sem röhögtünk.
Köszönet az üzenetekért és a világszínvonalú rajzokért!
(Deák mester, az a Zorba akart lenni? :D -miközben ezt írtam, megkérdeztem Fruzsit:
-Szerinted ez a Deák aláírása? Van másik D betűs ismerősöd?
-Nincs, meg hát az az Idrisz, nem látod!?)
Ha már it járunk: köszönjük Idrisznek a fröccseszenciát, kivontuk a "borítékból" és jól berúgtunk!
Idézet, ami miatt aludni sem tudunk (Kérjük CSAK ERŐS IDEGZETŰEK olvassák tovább!!)

"A hercegnők már mind izgatottak!...
Hamupipőkének estélyi kell - de milyen színben?
Hófehérke pörög és forog új tánccipőjében.
Jázmin arany nyaklánca csillog és villog a fényben
Illatos a rózsa Csipkerózsika kezében."

Ferenc és Mária: amit küldtetek elég, ha felmutatom, és az illető nem fog fogalmazni?? Válaszoljatok! sürgős...

2007. november 29., csütörtök

Tél e

-Képzeld ösztöndíjat kaptam Norvégiába!
-HAHA! Befagy majd a segged!!
-Dehogy, ott a Golf-áramlat, melegebb lesz ott télen, mint itthon.


Utólag visszatekintve ezekre a beszélgetésekre, azt kell mondjam:
hát ez így nem igaz





Közeledünk a suli vége felé

Pénteken megtartottuk utolsó SPSS (statisztika) óránkat! Ezt kb. Sréterné matekóráihoz tudnám hasonlítani. Mikor ott vagy, nem szereted, de mikor vége akkor azért mégis hiányzik.

Megünnepeltük Nelli születésnapját. Imádom a németek tradícióit!! (igaz a piának mindegyikben szerepe van, de hihetetlen őrültségeket tudnak kitalálni:) )





Aztán jött a fantasztikus hétvége: 3 napos vizsga. (így van! megint azokról a bizonyos halakról, aminek a nevét többet ki sem ejtem - mindegy, elúsztak!). Büszkék vagyunk magunkra, nem csak azért mert megcsináltuk, de azért is, mert idegbaj nélkül, egymás kikészítése nélkül összedolgoztunk :) - Internatonal Marketing - pipa. (jegy még nincs)

Mivel hétvégén tanultunk és Nelli nem tudta teljesíteni amit hagyományai megkövetelnek, Kedden szépen bepótolta. Mivel 25 éves, és még nincs férjnél, dobozokat kellett neki összekötnünk, minél többet, kötéllel. A dobozok mellett végig kellett mennie amekkora lépéssel csak tudott, hiszen minden lépés után meg kell innia egy felest - képekkel érthetőbb remélem, ez nem is volt olyan egyszerű neki - de hát a tradíció, az tradíció :)




















Ezek után maradt kb fél napunk felkészülni a norvég szóbelire... Szerencsére a 2 vizsgáztató nagyon rendes volt. Elsőnek magamról kellett beszélnem (honnan jöttem, család, háziállatok, Pilis, tanulmány - néha persze belekérdeztek) , majd kaptam egy szöveget, fel kellett olvasni, és végül Norvégiáról kellett beszélnem - mindeközben persze próbáltak velem kommunikálni, de legtöbbször csak bután vigyorogtam magam elé. Végén jött a meglepetés: 3-as. Király! 6 kredit - pipa.