2007. szeptember 23., vasárnap

Szavazás

Egy országvilágra kiterjedő reprezentatív felmérés eredményéhez elég volt 1 szavazat. 1 szavazattal nyert "Aalesund sötét oldala". Most mehetek a gettóba fotózni... majd jövök.

2007. szeptember 21., péntek

Város - tanulás - hó - tűz

Nyüzsgő város! Úgy tűnik, de nem :) focimeccs volt, ez a magyarázat eme jelenségre.

Csoda történt, Per (az international tanárunk aki elaltatja a frissen amputált betegeket is), nem tartott előadást! Helyette egy vendég előadó jött, egy olajtársaság embere, aki rengeteget mesélt az utazásairól, különböző kultúrákról. A legjobb előadás volt idáig!


A napokban kaptunk ajándékba egy esőmentes délelőttöt/koradélutánt is, igaz társítva 5 fokkal, de még így is jó volt látni, hogy az ég még mindig kék!!!

Ma reggel viszont egy elég szomorú (igaz nem közvetlenül nekünk szomorú, de azért mindannyiunk rémálma kicsit) baleset történt.... lakástűz (azt nem tudjuk lett e baja valakinek, mi tisztes távolságból figyeltük az eseményeket). És nem viccből írom, de Murphy törvénye itt is igaz!!! A tűz alatt nem esett az eső... pff

A következő pár napban nem sokat fogok blogolni, tanulnunk kell. Jövő héten prezentálunk, és a marketingkutatást is el kell kezdenünk.

2007. szeptember 18., kedd

Szeptember 17. - Akvárium

Látogatás az aalesundi akváriumban - pók és egyéb gusztustalan csúszómászó kiállítással egybekötve.

Érdekességek:
-hatalmas akvárium, az egyik legnagyobb európában
-1-kor diving show - haletetés
-farkashalak
-halsimogató, többek között rájafogdosó
-Cegléd méretű pókok
-2 Cegléd méretű rákok






Szeptember 16.

Nyilván sokáig alaudtunk, de ébredés után megkilátóztuk a hegyet. Kölcsönkértük a szomszéd lovait, így végre nem kellett bicajozni. Gyönyörűségesen szép időnk volt: kapaszkodni kellett, nehogy elvigyen a szél...

2007. szeptember 17., hétfő

Plish, plash, plush

Ugye említettem, kaptam ezt azt otthonról... Leteszteltük a pálinkát.
Játékszabályok:
A mókára váró gyermekek kör alakzatban foglalják el helyüket. A játékosok 3 szóval variálnak: plish, plash, plush. Plish: a kör a megszokott irányban halad. Plash: a kör megfordul. Plush: a kör a megszokott irányban halad + a soron következő felugrik (nem szól semmit) + az ugró játékos után következő folytatja. Természetesen gyorsan kell reagálni, aki lassú, iszik.

Rövid példa: A kezdő játékos azt mondja plish: ekkor a jobbra mellette ülő jön. Ő is azt mondja plish: a jobbra mellette ülő jön. A következő azt mondja plush: ekkor a jobbra mellette lévő ugrik egyet és a következő rögtön mond valamit pl: plash: ekkor megfordul a kör és a balra ülő jön megint: ő azt mondja plush: a balra mellette levő ugrik, és a következő ember jön, így tovább... aki rosszat mond, lassú, nem ugrik, egyszóval elrontja: az iszik. Aki elrontotta az kezdi újra.
Akit elragadott a játékkedv, szóljon nyugodtan, ha nem világosak a játékszabályok.

Miután kimókáztuk magunkat, elindultunk a a karaokíí bárba. Egyrészt ez ingyenes, másrészt kedvet kaptunk az énekléshez. Szegény norvégok, mikor beléptek a helyre a következő kép fogadta őket: 5 nemszomjas külföldi üvöltve énekli a Föld egyik legfenomálisabb zenéjét: Britney Spears - Oops I did it again!
Mondanom sem kell nagyon rosszul sikerült az este.


Reakció

Háhá!
Amióta itt vagyok Norvégiában, nem kaptam még egyszer sem annyi észrevételt, megjegyzést, üzenetet, mint amennyit a HK bejegyzésre küldtetek :D:D:D
Nem tetszenek élvezni a számvitelt?

2007. szeptember 16., vasárnap

Karácsony

Először is: hatalmas KÖSZÖNET Fruzsina szüleinek és az otthoniaknak!!!!!
Éreztem, hogy ez egy jó nap lesz!
Statisztikáztunk 4 órán keresztül, esküszöm tetszett. Erik bá jól magyaráz szerintem. És pont tegnap sírt a szám, hogy itt nem lazák az emberek, hát ma elég sokat ökörködtünk órán. Hazafelé ismét széllel szemben dombnak fel... de azonnal elfelejtettem, mennyire klassz is ez, mert megtaláltam a postaládában az értesítést: megjött a 10kg-os csomagom!! Indultam is rögtön érte, nem tekertem kettőt, megláttam Fruzsi szüleit :). Ők is hoztak egy csomó mindent kaját, ruhát, cigit, piát, újságokat... 4 szatyor cuccot küldtek az otthoniak. Az egész délutánom pakolással telt, olyan volt mint a karácsony!

2007. szeptember 13., csütörtök

Üdvözlet

Számviteles barátaim: Hajrá!! HK forever!

Sirály

Ugyanarra az ébresztőhangra kelni 1 éve... ismeritek az érzést gondolom!
De a mai nap némileg más volt. Előbb keltem, és nem volt ideje a telefonnak lejátszani e kedves dallamot, kikapcsoltam. A függönyt nem húztam el teljesen, és egy sirály nézett be az ablakomon. Azonnal jobb kedvem lett :). Nekiálltam fényképezni, egy darbig tűrte, majd leugrott a kilencedikről. Később megtudtam benézett Fruzsihoz is. A suli sem volt ugyanolyan, egyrészt mert sokminden járt a fejemben (pénz, tanulás, haverok), másrészt Havold nekem érdekesebb előadásokat tart mint a többi prof.

"Itthon" is a haverok jártak a fejemben, hiányzik a lazaság. A kedvem is elment a norvég kurzustól. 5 óra egy olyan nyelven amit nem értek... szóval megjátszottam első hiányzásom, bepótolom. Helyette elbicajoztam a hegy túloldalára. A mi oldalunk szebb :).

Még mielőtt megkapnám a szokásos kérdéseket: NEM, nem bántam meg :)
Hát el tudnék még filozofálgatni a sirályon és jelentésén, de nem akarom elveszíteni a blog törzsközönségét :) (van ilyen?)

Oskola

Sok-sok előadás marketing témakörben

2007. szeptember 12., szerda

Hétfő

Hatalmas bicajtúra a hegy körül. Az idő nem volt vészes, csak a szél fújt nagyon. Nem akarom elszólni, de most sem fáztunk meg és ez felér egy kisebb csodával!
Már látni az ősz jeleit...

Nyulak

Felettünk lakik valószínűleg a legszerelmetesebb párocska e kerek Földön. Minden éjjel üti az ágy a falat, klassz. Hamarosan szólni fogunk, hogy húzzák távolabb az ágyat a faltól és akkor nem kell dübörgésre ébredni az éjszaka közepén...

Szeptember 10.

Kettőkor találkoztunk Dudás tanárnővel és elindultunk egy rövid városnéző túrára. Nagyon tetszett neki, és örültünk, hogy napsütésben tudtunk sétálni, hiszen így a legszebb. Beültünk a Dirty Nelly-be és meghívott minket egy pofa sörre, majd megmutattuk a szállásunkat. Petra szerencsénkre éppen végzett a banános-csokis süteményével, úgyhogy meg is tudtuk vendégelni :). Köszönjük Petra! Pár szál cigi és szelet sütemény után rövid séta a parton, majd visszakísértük a szállodához. Szerintem jól sikerült a délután!

Este hajvágás... :S, nem ez lesz a kedvenc programom!

Vasárnap

2-ig alvás, aztán takarítás. Nyomorult konyhát egyszerű kitakarítani, 4-re végeztem is vele.
Estére találkozót szerveztünk, ma érkezett meg Aalesund-be a magyar koordinátorunk, Dudás Mária. A Radison SAS-ban kapott szállást, gyönyörű kilátással a tengerre. Meglepett minket egy-két ajándékkal is, kaptunk szalámit, konyakosmeggyet, és én egy kék plédet is hogy meg ne fázzak :) Nem tudtunk sokáig beszélgetni, mert sok programja volt, de Hétfőre megbeszéltünk egy városnéző programot.

2007. szeptember 11., kedd

Gábor és a szörp

Nem most történt, de mindenféleképpen feljegyzem, hogy emlékezzem eme remek esetre! Ismeritek az érzést amikor éjjel szomjasan felébredtek és az előre elkészített itókát jól meghúzva kortyoltok?! De azt az érzést biztosan nem, amikor az ott felejtett tömény szörpöt húzod meg az éjszaka közepén!!!! 3dl szörp után már nem volt kedvem visszaaludni. okos.

2007. szeptember 9., vasárnap

Szombat - háháá 11-ig aludtam!

Nagyszerű nap ez egy kirándulásra (szakad+fúj) a StorMOA-ba (shop). Készen lettek a képek, amiket előhivattam, és itt lehetőség nyílik feltölteni az üres hűtőnket. Azthittedmi?! Hát nem! Mivel nincs 500ezer Ft-unk húsra, meg 2764927Ft-unk felvágottra, maradt a vaj, virsli, stb.. helyettesítő "ételek". Ez van.

Gyors számolás: 1 doboz cigim maradt, aztán pfffff meg leszek lőve! Előre látom a nikotin nélküli reggeleket a hokkensuliban...

Nina meghívott minket hozzájuk, a városba, hogy töltsük ott az estét, majd LIPP. Éppen elkezdtem volna készülődni, kisgatyában álltam a fürdőszobában, amikor iszonyatosan elkezdett valami visítani. Tűzriadó! Mikor máskor. Akkor öltözzünk, hagyjuk el az épületet. 9 emelet lefelé, juhúúú!!! Kb. 10 percig tartott az egész, de sokmindent megtudtam. Pl.tűzriadó esetén garantáltan elhagyod az épületet, mert annyira hangos, hogy nem bírsz megmaradni a szobában, és arra is érdekes volt rádöbbenni, hogy ha ez egy igazi tűz lett volna, akkor mi maradt volna meg. Tréningben, papucsban, pénztárcával (benne kb 5000Ft, meg a kártyák, igazolványok), cigivel kezdhettem volna új életet Norvégiában.

A buliban semmi sem változott azonkívül, hogy mostmár nem költöttünk alkoholra, cigire - az a bizonyos egy doboz cigi persze ottmaradt Nináéknál, szóval búcsút inthetek neki... - és VÉGRE nem volt esztelen techno-őrület!

2007. szeptember 6., csütörtök

2007. szeptember 5., szerda

Szeptember 4.

Great! Reggel 9:15-től du. 15:00-ig marketing! Az órák sajátossága, hogy tudom, hogy tanultam már, ismerős, de angolul mégis más. Koncentrálás, álmosodás, koncentrálás, álmosodás, álmosodás, szünet, koncentrálás és így tovább...



Videó egy óráról. Nem HD minőség, de úgyis a szöveg a lényeg (igaz az sem konvergál a HD-hez...)


Délutánra szellemileg lefáradtam, úgy gondoltuk akkor már fizikálisan is nyírjuk magunkat. kb 20 km bicajon. Nem volt problémám az esti alvással!


2007. szeptember 4., kedd

Szeptember 3.

Fogalmam sincs mit csináltunk. Szerintem jóformán semmit. Ja de! Végre "normális" kaját ettem! Csirkenuggets a LIDL-ből - ez még úgy megfizethető cö-cö... Képek nincsenek! ESETT! Lassan elpattan valami húr vagy cérna vagy kihúzódik a gyufa... Szoláriumra persze nincs pénz, úgyhogy várjuk a napot továbbra is!

2007. szeptember 3., hétfő

Szeptember 2.

A hangover érzés uralta a napot. Azonkívül, hogy néha kimentünk a konyhába megcsodálni az üres hűtőnket, nem sok minden történt. Ma volt az Aalesund - akárki focimeccs. Meglepően sokan voltak kint a meccsen, annak ellenére, hogy esett és hideg volt! 3:1-re nyertek, szóval öröm is volt. Ami nagyon tetszett, hogy az ablakokból csapatzászlók lógtak mindenütt, és majdnem mindenkin volt valami a cuccaikból (póló, sál, sapka, stb stb).