2007. augusztus 22., szerda
Augusztus 20.
Augusztus 19.
2007. augusztus 19., vasárnap
Augusztus 18.
Ismét rá kellett jönnöm, érdekesen buliznak a norvégok:
2007. augusztus 17., péntek
Augusztus 17.
Augusztus 16.
Rohantunk át a város másik végére, természetesen gyalog, hogy odaérjünk az iskola bemutatására. Itt találkoztunk a többi ERASMUS-os diákkal: 2 német és 1 portugál rajtunk kívül. Teljesen jó fejek, úgyhogy nem lesz probléma! Körbevezettek minket a suliban (előadók, könyvtár, "csendszoba", faliújság - ide teszik a tanárok a vizsgákat, szekrények, hök stb...), majd kaptunk ingyenkaját (valami rizses cucc, a többieknek ízlett - csak nekem hiányzik a magyar étel). Az étkezőben megismerkedtünk egy sri lankai norvég- és egy kirgisztáni norvég csajjal is :).
Első buszozásunk a városba vezetett, hogy visszaérjünk a rendősrégre. A busz rendkívül olcsó kb 800Ft egy jegy, egy útra... Velünk jött a portugál srác is, és bemutatott minket a szüleinek. Ők is beszélnek angolul, így egész jól eldumálgattunk, faterjukkal különösen - poénos az ürge. Megcsináltattuk az engedélyt a rendőrségen, majd sétáltunk egyet a városban.
Miután visszaértünk a lakásba, a szokásos kaja, MSN szünet után lementünk a partra járni egyet. Szerencsére még jó időnk volt, ma nem is esett!!!!

Este Petra intézett nekünk egy ingyen pizzát, Johann a norvég segítőnk hívott meg minket pizzázni. Elég érdekes történeteket mesélt (már amit megértettem :) ), Fruzsi meg meghívta egy kör pálinkára velünk együtt.Augusztus 15.

2007. augusztus 16., csütörtök
Augusztus 14.
Beach...
Hazafelé vettünk egy-egy sört (ünnepnek számít ilyen áron), és lementünk a szállásunk melletti strandra. Nem egy utolsó látvány, kiültünk a sziklákra és kortyolgattunk.
Launch Party at Raadhuset....
Meglepően barátságosak voltak a diákok! Nemre való tekintet nélkül leálltak velünk dumálni. Találkoztunk a mentorunkal is (azt hiszem szomáliai). Kb olyan érzésem volt mintha otthon denszelnénk valami főiskolás buliban (ugyanazok a zenék, ugyanaz az öltözködés - nagyjából, ők is 11 felé ébrednek és indulnak táncolni). A legszembeötlőbb különbség talán az, hogy némelyik norvég vegyíti a táncot az aerobic-kal - amiből - számunkra - igen vicces koreográfia születik! Augusztus 13.
2007. július 30., hétfő
Kisebb szünet
2007. június 14., csütörtök
Sas

2007. június 13., szerda
Jegyvadászat

2007. június 11., hétfő
Posta
2007. június 10., vasárnap
Buddy tevékenység
Tata - 4-30-2007
Akit kicsit is érdekel, hogy miről is szól az ERASMUS diákélet, vagy szeretne megismerni külföldi arcokat, annak ajánlom csatlakozzon!
(jelentkezés: Valkár Zoltán (zolobolo@gmail.com)
