2007. augusztus 22., szerda

Augusztus 20.

Nincs is annál jobb, mint mikor a születésnapodon arra ébredsz (kb 4-kor), hogy fáj a lábad. Valamitől bedagadtak a lábujjaim. Nem gáz, pont mintha tűvel szurkálnák.
Szerencsére van 2 szomszédom, akik jobb kedvre derítettek :)
Fruzsi ajándékozott elsőnek, egy rohadt jó NIN-es dekort csinált nekem (idejét nem sajnálva), amit ki is akasztottam azonnyomban :)
Délután elmentünk mindannyian a boltba, de Petra lelépett valamiért sietve! Mire visszaértem, egy nagy tányér palacsintát sütött nekem :) Befaltunk egy jó párat, majd téli álomba merültem...
Estefelé feljött a többi Erasmusos is felköszönteni, és akkor még nem említettem az smseket, az emaileket és persze a család is felköszöntött az internet csodájának köszönhetően :)

És mivel is zárhatnánk a napot, mint egy mosással. Végre megkaptuk a mosókártyát, ugyh megtisztítottam a héten összegyűlt szennyest...

Augusztus 19.

A little hangover...

oké. fáj a lábam! és? ez még nem jelenti azt, hogy ne sétálnék le a kikötőbe! Amúgy is kisütött végre a nap! Petra meg elment futni :))))))) Este ismét a parton...

2007. augusztus 19., vasárnap

Augusztus 18.

Késői kelés ismét. Csajok másnaposan :D
Nagykés a konyhaajtóban, Ray alkotott...

Kettőkor elindultunk a barbecue délutánra a Raadhuset-be (mivel meglepő módon ma is esik, ezért nem a parton tartják a sütögetést). Ez is ingyenes volt, szóval telekajáltuk magunkat rendesen sülthússal, szalonnával, hamburegerrel. Utána röplabda a tesiteremben.

Este meghívtak minket Suren-ék egy norvég gyerek lakásába. Kisebb összejövetel (alig voltak 20-an kb). Egy-két óra dumálás után továbbindultunk a Lipp-be. Ez egy szórakozóhely a szegényeknek (csak 80NOK a belépő - kb. 2500Ft). 11 után itt is beindultak az emberek és itt tanultam meg varázsolni is:). Her name is Nicole.. Nem tudom honnan, de kb. 30 ázsiaival futottam össze a buliban. Mindenütt otvannak. Világuralomra törnek, megmondtam!!! Ismét rá kellett jönnöm, érdekesen buliznak a norvégok:

1. imádják a poharakat összetörni - tiszta szilánk volt minden
2. a buli vége felé a legkeményebb techno-rave keverékkel oszlatják a tömeget
3. fél 4-kor -szó szerint- kidobnak mindenkit! (Egy 220 kilós majom rugdossa a puffot amin ülsz, hogy észrevedd, zárnak. kedves?)

Megváltó gyaloglás hazafelé... egyre fittebbek leszünk...

902

Ideiglenes életterem:









2007. augusztus 17., péntek

Augusztus 17.

Délben kelés, kicsit tovább aludtunk végre. Egész napos szakadó eső, széllel. Bementünk a suliba megcsináltattuk a belépőkártyánkat, feliratkoztunk a hajóútra (ami ingyenes a külföldi diákoknak).
Egész napos semmittevés, csajok leléptek a Ladies Night-ra :) (ingyenes a bor úgyhogy biztos szépek lesznek...)
Elértem a színvolnalat!

Augusztus 16.

Reggel 7-kor keltünk, hogy elmenjünk a rendőrségre elintézni az engedélyeket (maradhassunk fél évig), de zárva volt. Nem baj, megérte felkelni, mert találtunk szőnyeget! 8-kor kell szőnyeget venni, mert máskor tilos nem?!

Rohantunk át a város másik végére, természetesen gyalog, hogy odaérjünk az iskola bemutatására. Itt találkoztunk a többi ERASMUS-os diákkal: 2 német és 1 portugál rajtunk kívül. Teljesen jó fejek, úgyhogy nem lesz probléma! Körbevezettek minket a suliban (előadók, könyvtár, "csendszoba", faliújság - ide teszik a tanárok a vizsgákat, szekrények, hök stb...), majd kaptunk ingyenkaját (valami rizses cucc, a többieknek ízlett - csak nekem hiányzik a magyar étel). Az étkezőben megismerkedtünk egy sri lankai norvég- és egy kirgisztáni norvég csajjal is :).

Első buszozásunk a városba vezetett, hogy visszaérjünk a rendősrégre. A busz rendkívül olcsó kb 800Ft egy jegy, egy útra... Velünk jött a portugál srác is, és bemutatott minket a szüleinek. Ők is beszélnek angolul, így egész jól eldumálgattunk, faterjukkal különösen - poénos az ürge. Megcsináltattuk az engedélyt a rendőrségen, majd sétáltunk egyet a városban.
Miután visszaértünk a lakásba, a szokásos kaja, MSN szünet után lementünk a partra járni egyet. Szerencsére még jó időnk volt, ma nem is esett!!!!


Este Petra intézett nekünk egy ingyen pizzát, Johann a norvég segítőnk hívott meg minket pizzázni. Elég érdekes történeteket mesélt (már amit megértettem :) ), Fruzsi meg meghívta egy kör pálinkára velünk együtt.

Augusztus 15.

Aalesund

Majdnem felkeltünk reggel, de inkább délben. Besétáltunk a városba, mert úgy éreztük nem bírunk létezni LIDL nélkül! Bevásárlás után (a norvég buddy hazahozta a cuccot) megnéztük a kikötőt - azonnal megtöltöttem a fényképező 1 gigás kártyáját...

Meglepő, de délutánra elkezdett esni :D , és miután a szél széttörte az ernyőm, nem volt mit tenni, megáztam!

2007. augusztus 16., csütörtök

Augusztus 14.

Anne Ulla...

Késői kelés után úgy döntöttünk bemegyünk a suliba. Mondanom sem kell, hogy az egyik legszebb iskola amit valaha láttam. ( a legszebb temetővel szemben :) ). A fent említett hölgyet kellett keresnünk, ő volt mindvégig a kapcsolattartónk. Megkaptuk az újabb információs csomagot, programokkal és egy kis papírmunkával. Rengeteget mesélt, a felét jó ha megjegyeztük. Főleg az iskoláról és a környékről, de felhívta a figyelmünket egy-két helyi sajátosságra is.

Az iskola belülről...

Beach...

Hazafelé vettünk egy-egy sört (ünnepnek számít ilyen áron), és lementünk a szállásunk melletti strandra. Nem egy utolsó látvány, kiültünk a sziklákra és kortyolgattunk.





Launch Party at Raadhuset....


Kicsit tartottunk tőle, hogy a norvégok nem buliznak, de csalódnunk kellett! Benne van a boogie a lábukban! Ray (a szomszédunk) vitt be minket kocsival a Raadhuset-hez. Mint kiderült ez egy 100éves épület amit a diákok bulizásra használnak. Itt szembesültünk elsőnek a szabályokkal! Az utcán nem ihatsz, de cigizhetsz! Bent ihatsz, de nem cigizhetsz! Ha a kettőt egyszerre tennéd, rögtön megjelenik a VAKT és figyelmeztet! Ha a Politi kap el, akkor meg fizetheted a büntetést!!! A sör egyébként 35NOK, ugyhogy a részegektől nem kel tartani (megfizethetetlen) , JAA és rövid az nincs. Sör van és kész! Meglepően barátságosak voltak a diákok! Nemre való tekintet nélkül leálltak velünk dumálni. Találkoztunk a mentorunkal is (azt hiszem szomáliai). Kb olyan érzésem volt mintha otthon denszelnénk valami főiskolás buliban (ugyanazok a zenék, ugyanaz az öltözködés - nagyjából, ők is 11 felé ébrednek és indulnak táncolni). A legszembeötlőbb különbség talán az, hogy némelyik norvég vegyíti a táncot az aerobic-kal - amiből - számunkra - igen vicces koreográfia születik!

A sör nélküli fáradtság miatt, hazaindultunk. Reggel 8-kor program a suliban... (gondoltuk, de aludtunk ahelyett)

Augusztus 13.

Kipihenten...
Először is az előző esti becsomagolásról....
Súlyhatárok: poggyász 20kg, kézipoggyász 8... készüljön aki hosszabb időre utazik, mert agyrém ennyibe bepakolni! Kis hibahatár azért van, 23 kg volt a bőrönd és 9 a kézi, de nem szóltak. Plussz: ami a laptoptáskában van, azt nem számítják bele, ill. vihetsz még egy kabátot is... hurrá!

Reggel, indulás. Klassz... gyomorgörcs... idegesség...a búcsúzás nagyon király, gyengébb lelkűeknek nem ajánlott :) , ahogy egy ismerősöm mondaná: érzelemflash.

Eddig azt hittem bírom a repülést. Tévedtem. Arra emlékeztem, hogy a leszállás szar (elnézést, nincs más szó), de hogy már a felszállásnál kikészüljek... Biztos rátett egy lapáttal, hogy egy kis talicskával repültünk, ami állítólag jó gép, csak hangos, iszonyat kicsi a hely benne, és ráz. Sebaj, majd a következő.

Már sokkal jobb, nem is hiányzott más minthogy egy az előzőnél nagyobb és lényegesen kényelmesebb gép ugyanúgy dobáljon és zúgjon mint egy lánctalpas-traktorszivattyú. Fruzsi kért két párnát és nagyjából végigaludtuk azért. A párnát természetesen jó magyar módjára magunknál tartottuk megőrzésre a gép elhagyása után is!
A 3. gép... egészen tűrhető. Kialudtam magam az előzőn és végre tudtam élvezni a kilátást. Úgy kb 45ezer gleccser felett haladtunk át, ami gusztustalan látványt nyújt az égszínkék tavakkal és a méregzöld fenyvesekkel.... Alesund is rendkívül ocsmány fentről :).

Napsütésre érkeztünk, elmúlt az izgalom is végre. Johann, az egyik norvég segítőnk jött ki értünk kocsival és bevitt minket a szállásra. 9.emelet, tengerre néző erkély...

Megadták a módját a fogadásnak is. Nem elég, hogy ingyen fuvaroztak minket, de kaptunk egy kajacsomagot (szalámi, sajt, kenyér, lekvár, vaj, narancslé, levespor, tészta) és szobafelszerelést (ágynemű, huzat, wc papír, szappan) is.


Később megérkezett a 3. magyar is :) - elfoglaljuk Norvégiát!

Kipakolás. MSN-es értesítők stb, stb... éjjel 2-kor alvás.

2007. július 30., hétfő

Kisebb szünet

Tennivaló pedig akadt bőven, csak a bejegyzés maradt el.
Megcsináltattuk a nemzetközi diákot, és az Európai Eü.kártyát -ezek viszonylag gyorsan és egyszerűen elintézhető dolgok.
Célszerű volt egy új számlát is nyitni amihez MasterCard-ot igényeltünk (így egyszerűbb lesz kint a vásárlás).
Aztán ugye nem árt végigjárni a dokikat sem, hogy fél évig ne legyen semmi probléma.
Szóval nem unatkozom...
Pár hét és utazás...

2007. június 14., csütörtök

Sas

Megvan a jegyünk! "Hosszas" kutatás után a SAS mellett döntöttünk. Budapest-München-Oslo-Alesund az útvonal.


contact:
Ticket Agent: Krisztina Farkas (krisztina.farkas@sas.dk)
Office: Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 12.

2007. június 13., szerda

Jegyvadászat

Ideiglenes otthonunk a BMF illetve a SAS irodája lett. A vizsgaidőszak végi "tanárvadászat" mellett repülőjegyet is kerestünk Norvégiába. Úgy néz ki 3 géppel fél nap alatt ripszropsz oda is érünk Alesundba.

Fruzsi már a kapitánnyal is összeismerkedett, aki megígérte nekünk, hogy vezethetjük a gépet...

2007. június 11., hétfő

Posta

A ma reggeli postával kaptam egy csomagot a Norvég iskolától. Tartalmaz két levelet, az egyikben az örömhírt közlik, a másikban pedig sok sok "Please note that you..." kifejezés található :D:D. Küldtek még egy információs füzetet, amiben elég sok hasznos dolog van a kiutazáshoz szükséges papíroktól kezdve, a város történetéig mindenről. Illetve csomagoltak még egy térképet is, ami igen jól jöhet majd.

2007. június 10., vasárnap

Buddy tevékenység

Márciusban csatlakoztunk a "buddy programhoz", melynek lényege a BMF-en tanuló külföldi diákok segítése. Az alapvető intéznivalók mellett sok közös programon lehet részt venni. Néhány ezek közül: International Dinner, Parlamenti látogatás, tatai kirándulás...stb és a sok éjszakai buli!!!

Tata - 4-30-2007


Akit kicsit is érdekel, hogy miről is szól az ERASMUS diákélet, vagy szeretne megismerni külföldi arcokat, annak ajánlom csatlakozzon!

(jelentkezés: Valkár Zoltán (zolobolo@gmail.com)

Ami eddig történt...

Körülbelül márciusban döntöttem el végleg, hogy megpályázom az ERASMUS ösztöndíjat. Nagyrészt csoporttársaimnak köszönhetem, hogy ez létrejött, nekik név szerint is megköszönném: Ancsa, Zóra, Timi, Norbi. És külön köszönöm Zitának, aki rengeteg időt szánt rám ezalatt (angol fordítások, felkészítés a nyelvi meghallgatásra). A pályázat eleinte nem tűnik egyszerűnek, később sem lesz az, de ha összeáll az a pár oldal (25pár), akkor már csak a nyelvi meghallgatás van hátra (na és persze a várakozás).
.
(a pályázat menetéről bővebben - http://erasmus.bmf.hu/)
.
Május 31-én kaptuk meg a levelet: örömmel értesítenek... mehetünk... aug.14-dec.21-ig... Norvégia :D